Miasto

Uroczyste otwarcie Podwórka Talentów NIVEA

O tym, że działając razem, można realnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość przekonali się dziś najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic. Uczniowie SP nr 5 dokonali uroczystego otwarcia ogólnodostępnego placu zabaw, który w przeciągu kilku tygodni stworzyła dla nich NIVEA w ramach ogólnopolskiej akcji.

Przypominamy, że Podwórko Talentów NIVEA powstało właśnie dzięki mieszkańcom miasta, którzy aktywnie oddawali swoje głosy podczas ogólnopolskiego głosowania. Świętochłowice zajęły 3 miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców i tym samym znalazły się w gronie 20 miast, w których w 2020 roku powstanie interaktywny i nowoczesny plac zabaw.

Wartość placu zabaw to 250 tys. zł. Składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Jest tak przemyślany, by wszystkie dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje wyjątkowe talenty, wzbogacając przy tym wiedzę z fizyki, matematyki i astronomii.

Plac zabaw powstał na terenie SP nr 5 przy ul. Sudeckiej 5, ale jest dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta, także poza godzinami pracy placówki.

Kolejne głosowanie na Podwórko Talentów NIVEA ruszy wiosną 2021 roku. Widząc efekty, nie trzeba chyba nikogo specjalnie namawiać do czynnego udziału w akcji. Brawo Świętochłowice!