Miasto

Ukraina zagościła w sercach świętochłowiczan

Miłe popołudnie spędzili mieszkańcy podczas polsko-ukraińskiej integracji w trakcie pikniku "Ukraina w moim sercu".

Ukraina

Zorganizowane na OSiR Skałka wydarzenie przyciągnęło wiele osób. Uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy chcieli w ten sposób podziękować za okazaną pomoc, a także pochwalić się swoimi zwyczajami, kuchnią, kulturą.

Kobiety z Ukrainy mieszkające w naszym mieście ugotowały regionalne specjały takie jak barszcz ukraiński, pierogi czy drożdżówki z farszem ziemniaczanym. Zawiązała się także grupa artystyczna prezentująca na scenie charakterystyczne ukraińskie tańce, a także chwytające za serce pieśni patriotyczne. Na widowni zaobserwować można było wiele ukraińskich flag i bannerów z napisami pokrzepiającymi serca uchodźców. Reprezentantka ukraińskiej społeczności podziękowała Prezydentowi Miasta Świętochłowice, Danielowi Begerowi, za ciepłe przyjęcie w mieście i organizację pomocy dla uchodźców.

Atrakcyjności wydarzeniu dodała obecność świętochłowickich stowarzyszeń, które zaoferowały między innymi malowanie dziecięcych buziek, przejażdżki drewnianym wozem dla dzieci, robiony na miejscu popcorn oraz naukę pierwszej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia.