Inne

Uczennica SPS10 laureatką Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania

Z radością informujemy, że uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach, Tamara Balewska zajęła II  miejsce w XXXIII Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 55 w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia był utwór Grzegorza Kasdepkego pt. Detektyw Pozytywka.

Uczniowie śląskich placówek zaprezentowali swoje umiejętności w  Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Ocenie podlegało: płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja tekstu. Wysoki poziom uczestników konkursu działał na wszystkich bardzo motywująco, a serdeczna atmosfera sprzyjała zdrowej, uczciwej rywalizacji. Celem wydarzenia było przełamanie barier  osób z dysfunkcjami oraz propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i  młodzieży.

Agnieszka Duda, nauczycielka j. polskiego nie kryje zadowolenia.

Cieszy nas, że dzieci z dysfunkcjami mogą zmierzyć się w tak prestiżowych konkursach. Takie wydarzenia sprawiają, że nie tylko odzyskują wiarę w swoje możliwości, ale przede wszystkim nabywają nowe umiejętności społeczne i edukacyjne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i ekspresji, a  laureatom umiejętności pięknego czytania.