Miasto

Świętochłowice w wyzwaniu Healthy Cities

Świętochłowice znalazły się w gronie miast zaproszonych do udziału w czerwcowym wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę LUX MED.

Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. To minimum, które według WHO zapewnia dobrą kondycję zdrowotną. Wszystkie kroki zliczane będą w bezpłatnej aplikacji Healthy Cities.

Wyzwanie trwa od 1-30 czerwca 2022 i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce. Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik  na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy  trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim – na wsparcie wybranej inicjatywy z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy zdrowego stylu życia.

Zachęcamy do podzielenia się tą informacją z bliskimi. Pomoże to zmotywować mieszkańców Świętochłowic do regularnej aktywności fizycznej i jednocześnie zwiększy szansę na wygraną naszej miejscowości.

Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska. Akcja odbywa się drugi rok z rzędu. Aplikacja jest dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play od 30 maja.

Szczegóły dotyczące wyzwania Healthy Cities znaleźć można na stronie www.luxmed.pl/healtycities