Inne

Świętochłowiccy wolontariusze znów w akcji!

Pracowity weekend mieli wolontariusze ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego.

wolontariat

W sobotę licealiści pomagali przy przeprowadzeniu V Spartakiady Seniorów organizowanej przez świętochłowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. W niedzielę natomiast od samego rana pracowali przy Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbywał się na Stadionie Śląskim.

Pracy było mnóstwo, młodsi wolontariusze obsługiwali lekkoatletyczne miasteczko dla dzieci, przez które przewinęły się setki najmłodszych. Pracy nie ułatwiał upał i palące słońce. Do zadań wolontariuszy należała także pomoc przy kontroli antydopingowej, przygotowanie zawodników do dekoracji medalowych oraz obsługa strefy VIP dla zawodników.

Jesteśmy wykończeni, ale najważniejsze było zadowolenie dzieci i uśmiechy na ich twarzach – mówiła po zakończeniu Julia Baraniewicz.

Każdy z wolontariuszy otrzymał pamiątkową koszulkę, czapeczkę oraz certyfikat, potwierdzający udział w wolontariacie. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!