Miasto

Spółka żużlowa powołana!

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej zawody Finału Srebrnego Kasku na świętochłowickim stadionie żużlowym 12 maja ogłoszono powołanie do życia spółki żużlowej KS Śląsk, na czele której staną zapaleni kibice, a zarazem sponsorzy świętochłowickiego speedway'a - przedsiębiorcy Dariusz Rieger i Krzysztof Zarzecki. 

Spółka ma za zadanie poszukiwać sponsorów i źródeł finansowania dla drużyny MS Śląsk Świętochłowice, a także zostanie gwarantem funkcjonowania świętochłowickiej drużyny w lidze. A ta czeka na nasz klub już w 2026 roku!

Finał Srebrnego Kasku przyciągnął do Świętochłowic sporo fanów. Te oraz inne zawody pokazują, że wracamy na mapę krajowego żużla – to za sprawą trenera Krzysztofa Basa i prezesa MS Śląsk Świętochłowice Krzysztofa Sichmy, którzy wkładają w klub i młodych adeptów cale swoje serca. – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Według prowadzących klub, drużyna jest dziś w tym miejscu dzięki osobom dobrego serca i wielu firmom, które wspierają świętochłowicki żużel.

Stawiamy na młodych i uczymy młodzież podczas specjalnego cyklu szkoleniowego. Mamy na ten moment 13 adeptów żużla. – powiedział trener Krzysztof Bas.

Zarządzający nową spółką świętochłowiccy przedsiębiorcy, którzy wspierać będą żużlowców w walce o ligę, już cieszą się na jej powrót.

Jako były żużlowiec nie mogę doczekać się drużyny Śląska w lidze. To zwieńczenie naszej działalności. My nie tworzymy nic nowego, tylko wracamy do tego, co było. A to było świetne! – dodał Krzysztof Zarzecki reprezentujący spółkę KS Śląsk Świętochłowice.