Inne

SP2 w półfinale wojewódzkim w minisiatkówce!

Uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i jednocześnie zawodnicy UKS Dwójka Świętochłowice zagrali w wojewódzkim półfinale turnieju mini piłki siatkowej Igrzysk Dzieci Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego.

Nasi uczniowie ambitnie walczyli z drużynami z Ustronia i Tychów, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Nasze szkolenie sportowe przynosi sukcesy, bo tak należy rozumieć awans do półfinałów – komentuje dyrektor SP2 w Świętochłowicach, Marek Reich. Cieszy fakt, że nasza szkoła i miasto Świętochłowice może promować się w ten sposób na arenie wojewódzkiej, gratuluję naszym chłopakom i czekam na kolejne dobre wyniki sportowe – podsumowuje pan dyrektor.

Uczniowie szóstej klasy sportowej zakończyli tym samym przygodę z minisiatkówką. Od przyszłego roku będą rozgrywać mecze w kategorii młodzika. A przed wakacjami czeka ich jeszcze udział w turniejach siatkówki plażowej o mistrzosto Śląska.