Inne

Śląsk Przyjazny Seniorom – rozwiń swoje kompetencje cyfrowe!

Zapraszamy wszystkich seniorów w wieku 60 plus do udziału w projekcie "Śląsk Przyjazny Seniorom", który obejmuje rozwój kompetencji cyfrowych poprzez naukę obsługi urządzeń IT (komputer, laptop, tablet, smartfon). Zajęcia mają charakter nieodpłatny i są realizowane z Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2020.

Spotkania będą odbywać się w każdą środę od godz. 10.00 w Wieżach KWK Polska w Świętochłowicach przy ul. Wojska Polskiego 16 D. Na wszystkich uczestników czekają także upominki i poczęstunek.

Wykluczenie cyfrowe dotyka głownie osoby starsze, które w swoim życiu zawodowym i prywatnym nie miały okazji jak i możliwości pracy na komputerze czy korzystania z Internetu. Korzystanie z komunikatorów internetowych przeglądarek www (wyszukiwanie informacji), poczty internetowej znacznie ułatwia życie, m.in. zapewnia dostęp do różnego rodzaju informacji, m.in. o tematyce zdrowotnej, pomaga również w komunikacji z rodziną (dziećmi, wnukami, które niejednokrotnie wyjechały za granicę).

Projekt zakłada zajęcia z zakresu obsługi urządzeń IT (komputera, laptopa, smartfonu oraz tabletów w celu przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, jak również mocniejszego włączenia osób starszych w sferę aktywności obywatelskiej. Program realizowany jest w terminie od 23 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Deklarację uczestnictwa w projekcie można wypełnić w Urzędzie Miejskim w Wydziale Dialogu i Aktywizacji Społecznej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Katarzyną Bednarek – nr tel. 32 349 18 99.