Miasto

Seniorze, sprawdź gdzie się zaszczepić

W piątek, 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla obu grup wiekowych rozpoczną się 25 stycznia, a w Świętochłowicach będzie można to zrobić w 8 punktach szczepień.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Jeżeli etap rejestracji w Twojej grupie wiekowej już się rozpoczął, masz trzy sposoby na zapisanie się na szczepienie:

  • Przez bezpłatną i całodobową infolinię – 989

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

  • W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Lista punktów szczepień TUTAJ.

W Świętochłowicach działać będzie 8 punktów szczepień:

  1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Medycyny Rodzinnej Sp. z o. o. Poradnia reumatologiczna ul. Katowicka 11, tel. 32 770 14 15;
  2. Rejon Numer 1 Sp. z o.o. Poradnia lekarza POZ ul. Katowicka 34, tel. 600 754 780;
  3. NZOZ Zgoda – Adam Blaska AO02 ul. Juliusza Krauzego 2, tel. 32 345 22 00, 32 345 22 20;
  4. MEDICUS Sp. z o. o. Poradnia lekarza POZ dla dorosłych i dla dzieci ul. Korfantego 3, tel. 32 245 61 96;
  5. Urszula Szlafke Poradnia POZ dla dorosłych ul. Sądowa 5, tel. 32 245 47 16;
  6. Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Sp. z o.o. Poradnia Medycyny Rodzinnej ul. Chorzowska 36, tel. 797 853 028;
  7. Poradnia na Wzgórzu Sp. z o. o. Poradnia dla dzieci zdrowych z punktem szczepień ul. Sudecka 9, tel. 512 292 905;
  8. Renata Kandziora Poradnia lekarza POZ ul. Łagiewnicka 6, tel. 32 245 47 33.

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Więcej o szczepieniach TUTAJ

Pomożemy w dowozie

Jeżeli starsza osoba jest niepełnosprawna lub ma problem z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień, może, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu organizowanego przez gminę.

Zgłoszenie chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc wcześniejszego zarejestrowania się poprzez jeden z wymienionych wcześniej sposobów.

Akcja ma na celu ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień). W Świętochłowicach dowóz organizowany będzie za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Zgłoszenia będą przyjmowane całodobowo pod nr telefonu: 32 348 08 99.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej prosimy o zapisywanie się na transport najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień lub co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.