Miasto

Sprawdź gdzie się zaszczepić w Świętochłowicach

Sprawdź jak możesz zarejestrować się na szczepienia w Świętochłowicach. Zobacz punkty szczepień w Świętochłowicach.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Jeżeli etap rejestracji w Twojej grupie wiekowej już się rozpoczął, masz cztery sposoby na zapisanie się na szczepienie:

 • Przez bezpłatną i całodobową infolinię – 989

Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 • Wysyłając SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie

 • Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub banku spółdzielczym.

 • W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Lista punktów szczepień TUTAJ.

W Świętochłowicach działa 9 punktów szczepień:

 1. ZOZ Świętochłowice (Szpital) Poradnia Medycyny Rodzinnej –  ul. Chorzowska 36, tel. 797 853 028;
 2. NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej – ul. Katowicka 11, tel. 32 770 14 15;
 3. NZOZ Przychodnia Rejon Numer 1 – ul. Katowicka 34, tel. 600 754 780;
 4. NZOZ MEDICUS Piaśniki – ul. Korfantego 3, tel. 32 245 61 96;
 5. NZOZ Zgoda – ul. Juliusza Krauzego 2, tel. 32 345 22 00, 32 345 22 20;
 6. NZOZ Lipiny – ul. Sądowa 5, tel. 32 245 47 16;
 7. NZOZ Poradnia na Wzgórzu – ul. Sudecka 9, tel. 512 292 905;
 8. NZOZ Familia Chropaczów – ul. Łagiewnicka 6, tel. 32 245 47 33.
 9. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Sudecka 5.

Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Więcej o szczepieniach TUTAJ

Pomożemy w dowozie

Jeżeli starsza osoba jest niepełnosprawna lub ma problem z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień, może, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu organizowanego przez gminę.

Zgłoszenie chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc wcześniejszego zarejestrowania się poprzez jeden z wymienionych wcześniej sposobów.

Akcja ma na celu ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień). W Świętochłowicach dowóz organizowany będzie za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Zgłoszenia będą przyjmowane całodobowo pod nr telefonu: 32 348 08 99.

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej prosimy o zapisywanie się na transport najlepiej zaraz po ustaleniu terminu w punkcie szczepień lub co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.