Miasto

Rusza remont ul. Bytomskiej!

10 lipca podpisano umowę na długo wyczekiwany remont ul. Bytomskiej. Projekt zostanie zrealizowany przez firmę DROGOPOL Sp. z o.o.

Przebudowa ul. Bytomskiej będzie jednym z najważniejszych punktów na mapie inwestycyjnej w tym roku.

Przewidywany czas realizacji to 28 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jej koszt opiewa na kwotę ponad 26 milionów. Środki zostały pozyskane na ten cel z Polskiego Ładu. Projekt zakłada dwa etapy. Remont przewidziany jest na odcinku od ul. Granitowej do ul. ul. Powstańców Śląskich.

Projekt zakłada m.in. wymianę nawierzchni drogowej i jej poszerzenie co wpłynie na przepustowość, przebudowę chodników, wymianę oświetlenia oraz wymianę podziemnej infrastruktury sieciowej. Realizacja umowy rozpocznie się od uzgodnień dot. zmian organizacji ruchu, które potrwają około miesiąca. Następnie planowane są prace budowlane, które ruszą we wrześniu.

Modernizacja tej ulicy ma przede wszystkim udrożnić ruch, który jest mocno zagęszczony tym bardziej, że jest to arteria, która wykorzystywana jest nie tylko przez mieszkańców Świętochłowic ale również Bytomia i Piekar Śląskich , którzy z DTŚ zjeżdżają. Pojawi się więcej pasów, a nowe oświetlenie i chodniki, które zostaną wyremontowane z pewnością ułatwią poruszanie się mieszkańców w rejonie Skałki. – mówi Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.

W planach są również kolejne odcinki w kierunku Bytomia.

Fot. Rafał Zduńczyk