Inne

Rusza nabór do projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom”

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów działający na terenie Świętochłowic przystępuje do realizacji projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom”. Zadanie będzie w całości finansowane ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa Śląskiego na rok 2020. Trwa nabór uczestników.

śląsk przyjazny seniorom

Oferta skierowana jest do seniorów w wieku 60 plus. Będzie obejmowała rozwój kompetencji: cyfrowych poprzez naukę obsługi urządzeń IT (komputer, laptop, tablet, smartfon). Wszystkie zajęcia mają charakter nieodpłatny. Pierwsze odbędą się już w środę, 30 września.

Wykluczenie cyfrowe dotyka głownie osoby starsze, które w swoim życiu zawodowym i prywatnym nie miały okazji jak i możliwości pracy na komputerze czy korzystania z Internetu. Korzystanie z komunikatorów internetowych przeglądarek www (wyszukiwanie informacji), poczty internetowej znacznie ułatwia życie, m.in. zapewnia dostęp do różnego rodzaju informacji, m.in. o tematyce zdrowotnej, pomaga również w komunikacji z rodziną (dziećmi, wnukami, które niejednokrotnie wyjechały za granicę).

Projekt zakłada zajęcia z zakresu obsługi urządzeń IT (komputera, laptopa, smartfonu oraz tabletów w celu przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu jak również mocniejszego włączenia osób starszych w sferę aktywności obywatelskiej.

Deklarację uczestnictwa w projekcie można wypełnić w Urzędzie Miejskim w Wydziale Dialogu i Aktywizacji Społecznej. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Katarzyną Bednarek – nr tel. 32 349 18 99.

Deklaracja udziału

Regulamin uczestnictwa