Miasto

Rowerowa Stolica Polski – kręć kilometry dla Świętochłowic!

Świętochłowice ponownie staną do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kręć kilometry na rowerze dla naszego miasta!

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać na telefon bezpłatną “Aktywne Miasta”, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację, do której chce się dołączyć. Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Warto sprawdzić w aplikacji – w zakładce “panel użytkownika” – do jakiego miasta zapisaliśmy się na etapie rejestracji.  Zachęcamy do wspólnego wykręcania kilometrów dla Świętochłowic! Najlepsze miasto otrzyma przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Rywalizacja ruszy w czerwcu, a już teraz można kręcić kilometry w specjalnym treningu przygotowującym do głównych zmagań.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają darmową aplikację, która rejestruje przejechane przez nich trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej w mieście.

 

Wyniki rywalizacji z lat poprzednich:

2019: 1 miejsce Nowa Sól, 2 miejsce Leszno, 3 miejsce Gorzów Wielkopolski

2020: 1 miejsce Nowa Sól, 2 miejsce Biała Podlaska, 3 miejsce Gniezno

2021: 1 miejsce Nowa Sól, 2 miejsce Biała Podlaska, 3 miejsce Puławy

2022: 1 miejsce Biała Podlaska, 2 miejsce Puławy, 3 miejsce Gniezno

Być może w tym roku to Świętochłowice znajdą się na podium! To zależy od nas! Zapraszamy do wspólnego działania i korzystania z bezpłatnej aplikacji, zbierając przejechane kilometry dla naszego miasta.

 

Główna rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski odbywać się będzie od 1 do 30 czerwca 2023 r., a teraz można wziąć udział w “treningu”, czyli oficjalnej rozgrzewce do Rowerowej Stolicy Polski, który trwa do 21 maja. Jak to zrobić? Informacje TUTAJ. Zachęcamy lokalne grupy, szkoły, seniorów i wszystkich, którzy lubią rower, do integracji i wspólnego wykręcania wyniku!

 

Regulamin akcji oraz przydatne informacje dostępne są na stronie – TUTAJ.