Inne

Poloneza czas zacząć!

Maturzyści II LO im. Mikołaja Reja tradycyjnym balem rozpoczęli odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości.

W czwartek 12 stycznia uczniowie klas maturalnych II LO bawili się w Restauracji Adria w Rudzie Śląskiej na studniówce. Uczniom towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których był także Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

Zanim zabrzmiały takty Poloneza, uroczystego otwarcia balu maturalnego dokonała dyrektor szkoły, Marzena Grela. Wspomnieniami ze swojej studniówki oraz życzeniami na przyszłość podzielił się z młodzieżą także Prezydent Miasta. Po oficjalnych przemówieniach i wzruszających podziękowaniach przyszedł czas na tradycyjny taniec. Trzeba przyznać, że włożony trud się opłacił i maturzyści z należytą powagą i elegancją zatańczyli nasz taniec narodowy. Po chwili oddechu przyszedł czas na mniej oficjalną część imprezy. Na parkiet do wspólnej zabawy ruszyła i młodzież i goście. W świetnych humorach, przy dobrej muzyce wszyscy razem tańczyli do białego rana.

Studniówka II LO minęła pod znakiem fantastycznej wspólnej zabawy. Tak dobrze rozpoczęte odliczanie do maja może zwiastować tylko pomyślność podczas matury.

To przyjemność móc zobaczyć swoich uczniów w tak niecodziennym wydaniu i razem z nimi pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa na parkiecie – powiedziała Joanna Legomińska, wychowawczyni klasy 4B i wicedyrektor szkoły.