Inne

Pokolenia na starcie!

W sobotnie przedpołudnie uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 spotkali się w katowickim Parku Leśnym, aby wziąć udział w biegowej Sztafecie Pokoleń.

SP2

Ideą zawodów jest integracja środowiska szkolnego oraz zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dziesięciu reprezentantów naszej Szkoły odważnie podjęło biegowe wyzwanie. Emocji nie brakowało, na ostatniej zmianie pasjonujący pościg zaliczył Tomek Bednarek, uczeń klasy ósmej.

Dałem z siebie wszystko. Zabrakło mi trochę dystansu, żeby dogonić mojego przeciwnika – komentował po biegu Tomek.

Tym samym szkolna sztafeta “Dwójki” wywalczyła drugie miejsce. Każdy z biegaczy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a nagrodą dla szkoły jest bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 400 zł.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i stawili się na starcie, zakupiony sprzęt z pewnością będzie długo służył naszym uczniom – podsumowała nauczycielka wychowania fizycznego w SP2, Anna Żurek.