Inne

Podróże w czasie z Wojciechem Korfantym

Sierpień 1920 roku. Na Górnym Śląsku narasta napięcie. Lada chwila wybuchnie II Powstanie Śląskie... W imieniu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego od 19 sierpnia do 25 sierpnia zapraszamy na  filmowe Podróże w czasie z Wojciechem Korfantym.

Organizatorzy dostarczą ówczesnym bohaterom narzędzia komunikacyjne, które znamy dziś: komunikatory internetowe, wideokonferencje czy platformy społecznościowe. Zapytają, w jaki sposób by z nich skorzystali, jaki ślad mogliby po sobie zostawić. Czy powstańcze walki to dobry materiał na relację z Instagrama? Ile laików zebrałby live Korfantego? A może wręcz przeciwnie – stałby się źródłem memów.

Siedem filmów, które powstaną w wyniku realizacji zadania, zostanie umieszczonych w 100. rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego na następujących stronach i portalach:
www.muzeumpowstanslaskich.pl
www.teatrslaski.art.pl
https://katowice.ipn.gov.pl
http://www.historia.us.edu.pl

Zapraszamy do wspólnej filmowej podróży w czasie z Wojciechem Korfantym, wyreżyserowanej przez Roberta Talarczyka, w którą zabiorą nas artystki i artyści związani z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.