Inne

Piłkarsko-językowe podium uczniów SP2

W piątkowe przedpołudnie w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej zebrali się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych, aby wziąć udział w miejskim konkursie „Z Europą za pan brat – łączy nas piłka”.

SP2

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali uczniowie piątej klasy sportowej: Laura Kosno, Zuzanna Jarosz i Wiktor Lorenc. Gorąco dopingowali ich koledzy i koleżanki z klasy obecni na widowni. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi słynnych zawodników i trenerów piłki nożnej, musieli wykazać się znajomością hymnów największych piłkarskich imprez oraz klubów, a w piłkarskim pokazie mody rozpoznać koszulki europejskich klubów. Dodatkowo, czekały na nich językowe łamigłówki, a na zakończenie zadanie sprawnościowe. Reprezentanci SP2 spisali się świetnie, ostatecznie zajmując drugie miejsce i ulegając jedynie gospodarzom konkursu, reprezentantom SP1.

Wszystkie konkurencje bardzo nam się podobały, fajnie się bawiliśmy i jeszcze udało się zająć miejsce na podium! – cieszyła się Zuza Jarosz. – Najsłabiej poszło nam rozpoznawanie piłek z mistrzostw świata i Europy, nadrobiliśmy za to w konkurencji sprawnościowej – komentowała Zuza po zakończonym konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!