Miasto

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami za nami. Czas na Chropaczów

We wtorek 10 maja ruszył wiosenny cykl spotkań prezydenta w dzielnicach. Kolejne z nich już w czwartek 12 maja w Chropaczowie.

Spotkanie Lipiny

Remonty klatek schodowych, przebieg trasy remontowanej linii tramwajowej nr 17 czy rozmieszczenie kubłów na śmieci przy budynkach – to niektóre tematy, które zostały poruszone przez mieszkańców podczas spotkania w lipińskiej Grocie z władzami miasta.

My jesteśmy po to, żeby realizować cele, a Wy, aby o tych celach i potrzebach nam mówić. Dziękuję, że dzielicie się swoimi spostrzeżeniami na spotkaniach – powiedział do zgromadzonych mieszkańców dzielnicy Lipiny Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

Lokalna społeczność chętnie uczestniczy w spotkaniach z prezydentem i przedstawicielami wydziałów urzędu oraz spółek miejskich. Mogą na nich poruszyć istotne z ich perspektywy sprawy dla danej dzielnicy. Żadna z nich nie jest lekceważona. Każde z pytań jest omawiane na forum, a tematy wymagające głębszej analizy są przekazywane do dalszej weryfikacji.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 12 maja o godz. 17.30, w Chropaczowie. Mieszkańcy tej dzielnicy mogą spotkać się z prezydentem w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Armii Krajowej 14. Serdecznie zapraszamy.