Inne

Pasowanie na ucznia SP5

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów podczas uroczystego pasowania. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej i wprowadzenia koniecznych ograniczeń, dyrekcji  i wychowawcom udało się sprawić, że uroczystość ta była wyjątkowa.

Pierwszoklasiści już  od rana byli bardzo rozemocjonowani. Przyszli do szkoły odświętnie ubrani i z niecierpliwością czekali na przyjście pani dyrektor Marzeny Greli i wicedyrektor Joanny Grobelki, które każdą klasę odwiedziły osobno. W obecności dyrekcji i wychowawców dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 specjalnie przygotowaną, ogromną kredką. Pierwszoklasiści otrzymali birety oraz pamiątkowe dyplomy. Aby uwiecznić ten wyjątkowy moment, zrobiono zdjęcia oraz filmik, dzięki czemu rodzice mogli także uczestniczyć w tym uroczystym wydarzeniu . Przygotowano także niespodziankę – uwieczniono na filmie program artystyczny, który bardzo ucieszył rodziców. Dzieci pochwaliły się umiejętnością zaśpiewania piosenki pt. „Pierwszaczek”, wykonały śląski taniec oraz recytowały wierszyki.

Dyrekcja, wychowawcy i dzieci bardzo żałują, że nie było możliwości, aby w pasowaniu uczestniczyli rodzice oraz Prezydent Miasta Świętochłowice, pan Daniel Beger i Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Dorota Leszczyńska – tak jak to było zaplanowane. Mamy jednak nadzieję, że niedługo sytuacja się uspokoi i będzie wiele okazji, by wspólnie świętować.