Miasto

Oddaj swój głos na flagę w Świętochłowicach

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej rusza z projektem „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, która zbiorze określoną liczbę głosów poparcia nad projektem. Świętochłowice potrzebują 500 głosów poparcia online. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, w uroczystościach zawieszania flagi na maszcie weźmie udział osobiście Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wypełnić krótką ankietę na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/.  Taki sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością i w dobie pandemii gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Zdaniem organizatorów, projekt „Pod biało-czerwoną” ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców, a także nie tylko uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. – zaprasza Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.