Inne

Nasze miasto w miniaturce w SP1

W ubiegłym tygodniu w holu Szkoły Podstawowej nr 1 pojawiło się nasze miasto w "miniaturce". Uczniowie klas siódmych i ósmych swoją pomysłowością i profesjonalizmem zaskoczyli całą społeczność szkolną.

Młodzi konstruktorzy odtworzyli zabytki Świętochłowic niemalże z fotograficzną dokładnością. Dotarli do starych zdjęć, albumów i wspomnień dziadków po to, by dowiedzieć się, gdzie była kopalnia “Matylda” czy też kopalnia “Śląsk”. Wyruszyli w miejsca, które dziś już nie przypominają kopalnianych szybów, by wykonać własne zdjęcia.

Uczniowie stali się prawdziwymi detektywami. Zamknięte na co dzień drzwi – na przykład kaplicy przyszpitalnej – otwierały się przed młodymi ludźmi. Dziękujemy za wielką determinację i ogromny trud włożony w realizację projektu “Dawne Świętochłowice”. – mówią nauczyciele SP 1.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć makiet wykonanych przez uczniów.