Inne

Narciarska przygoda uczniów SP 2

W minionym tygodniu ponad czterdziestu uczniów świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyło w zimowym obozie narciarskim w Zwardoniu, organizowanym przez nauczycieli tej placówki.

Uczniowie mogli doskonalić umiejętności narciarskie, a także nauczyć się jeździć, pod fachowym okiem instruktorów. Swoją przygodę z tym pięknym sportem rozpoczęło w tym roku aż dziewięciu młodych ludzi. Warunki na stoku były trudne, śniegu niewiele, ale wszyscy narciarze pilnie ćwiczyli i słuchali uwag instruktorów, aby w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę.

Julia Piłot, uczennica klasy szóstej, w obozie wzięła udział po raz drugi.

Jestem bardzo zadowolona, bo zrobiłam postępy w jeździe na nartach – podkreślała po obozie. Dla jej koleżanki z klasy, Laury Kosno, był to pierwszy zimowy wyjazd z „Dwójką”. Było mnóstwo ciekawych i miłych chwil, cieszę się, że mogłam doskonalić swoje umiejętności, z pewnością będę chciała pojechać na obóz za rok – komentowała Laura.

Oprócz zajęć na stoku młodzi świętochłowiczanie wzięli udział w wycieczce do Muzeum Browaru w Żywcu i aquaparku w Tychach.

Cieszę się, że mimo wiosennej aury udało nam się znaleźć śnieg, wszyscy nasi podopieczni zrobili postępy w jeździe na nartach i dobrze się bawili – mówi dyrektor SP 2 i instruktor narciarstwa, pan Marek Reich.

Wszyscy cali, zdrowi i bardzo zadowoleni wrócili do swoich domów, a na kolejnym obozie spotkamy się znów za rok.