Inne

Na kole po CUDA Polski Wschodniej

26 maja Monika Badowska, założycielka Fundacji Same Cuda, wyruszy w samodzielną wyprawę rowerem i przez kolejne dni pokonywać będzie kilometry ścieżek i dróg Polski Wschodniej. Wszystko po to, by dodać odwagi kobietom w średnim wieku do poszukiwania swoich pasji i samodzielnego podróżowania.

Z Warszawy wyruszę pociągiem do Białegostoku, a stamtąd – już na rowerze – po CUDA Polski Wschodniej. Przez siedem dni zamierzam przemierzać ścieżki i bezdroża Podlasia i Polesia, być może dotrę aż do Roztocza. – mówi pomysłodawczyni projektu „Na kole po CUDA Polski Wschodniej”.

Jest to projekt społeczny adresowany do kobiet, które jeżdżą regularnie na rowerze, ale dotychczas nie znalazły w sobie odwagi, by wyruszyć w samodzielną podróż. To także przypomnienie dla kobiet w średnim wieku, że warto wkraczając w kolejny etap życia, znaleźć sobie pasję wspierającą aktywność fizyczną i ciekawość świata.

– Bycie w ruchu to doskonała recepta na to, by długo cieszyć się sprawnością fizyczną i zdrowiem. Cieszę się, że coraz więcej kobiet włącza aktywność w swój plan dnia. Jednocześnie często w codziennym życiu nie mamy szansy, by spojrzeć na świat swoimi, a nie przefiltrowanymi przez poglądy innych osób, oczyma, by poczuć co tak naprawdę lubimy, co sprawia nam radość, w którą stronę chcemy iść i do czego dążyć. Takim rozmyślaniom i odkryciom sprzyjają samodzielne podróże i do takich chcę swoim przykładem zachęcać.” – mówi Monika Badowska z Fundacji Same Cuda.

Od niedzieli 26 maja codziennie o 9.30 na instagramowym koncie Fundacji Same Cuda odbywać się będą połączenia na żywo z rowerowej wyprawy solo Moniki Badowskiej po Polsce Wschodniej. Podczas „lajwów” podróżniczka odpowie także na pytania i wątpliwości kobiet, które wzięły udział w ankiecie internetowej dotyczącej preferencji podróżniczych i rowerowych.

Link do strony fundacji na IG: www.instagram.com/fundacjasamecuda/

Fundacja Same Cuda została założona w 2024 roku w Świętochłowicach w woj. śląskim przez Monikę Badowską, która od lat podróżuje solo zarówno w Polsce, jak i po Europie. W 2021 roku przeszła samodzielnie Główny Szlak Beskidzki czyli 500 km górskich szlaków. W 2022 roku przejechała solo na rowerze polskie Wybrzeże Bałtyku, a rok później – Beskid Sądecki, Pieniny i Podhale. Celem Fundacji Same Cuda jest wspieranie aktywności fizycznej i umysłowej, wzmacnianie więzi społecznych, a w szczególności rozwój współpracy międzypokoleniowej oraz dobroczynność.

 

Dane do kontaktu:

Monika Badowska

e-mail: monika@fundacjasamecuda.pl

tel. 884 410 901

www.instagram.com/fundacjasamecuda

https://www.facebook.com/SameCudaFundacja