Inne

Mikołaje na start!

Pracowity weekend mieli uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

Młodzi świętochłowiczanie działali jako wolontariusze podczas VIII Biegu Mikołajkowego, zorganizowanego na katowickiej Dolinie Trzech Stawów. W sobotę na starcie stawiło się kilkaset dzieci, w niedzielę natomiast odbyły się biegi główne oraz marsz nordic walking. Obowiązkowym elementem stroju każdego uczestnika oraz oczywiście wolontariuszy, była czapka mikołajkowa lub inny świąteczny element stroju. Do zadań wolontariuszy należała obsługa biura zawodów, depozytu, stref startu i mety, punktów żywieniowych oraz zabezpieczenie trasy.

Atmosfera była świetna, w nocy spadł śnieg, grała świąteczna muzyka, można było poczuć, że święta tuż tuż – relacjonowała licealistka z “Kochana”, Karolina Białas.

Wolontariaty to doskonała okazja do poznania nowych ludzi i zrobienia czegoś pozytywnego, zamiast siedzenia w domu – podkreślała ósmoklasistka, Wiktoria Korolczuk.

Najważniejsza jest możliwość pomocy innym – podsumował jej kolega z SP 2, Szymon Kuczaj.

Wszystkim wolontariuszom należą się wielkie brawa i gratulacje za chęć działania w mało sprzyjających warunkach pogodowych, pokazali, że mróz i śnieg ich nie zniechęca! Każdy z młodych ludzi otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz upominki od organizatorów, w tym świąteczne skarpety. Wielkie dzięki dla wszystkich!