Miasto

Zmiany i utrudnienia w ruchu w związku z wizytą Prezydenta RP

W poniedziałek, 20 maja, w związku z wizytą Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, będą miały miejsce zmiany organizacji ruchu. Miasto dołoży wszelkich starań, aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

W poniedziałek, 20 maja, w związku z wizytą Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, będą miały miejsce zmiany organizacji ruchu. Miasto dołoży wszelkich starań, aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Prezydencka wizyta rozpocznie się o godzinie 18:00 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego. W tym czasie może być utrudniony ruch w okolicach placu Słowiańskiego. Nie będzie także możliwości parkowania z tyłu placu Słowiańskiego już od soboty. Parking boczny wyłączony będzie z ogólnego dostępu w poniedziałek.

Następnie kolumna prezydencka przejedzie do Muzeum Powstań Śląskich – nie jest znana trasa przejazdu.

Największe zmiany będą miały miejsce w okolicach Muzeum Powstań Śląskich (szczegóły na mapce poniżej). Już od 17 maja (piątek) obowiązuje zakaz postoju na ulicy Wiktora Polaka – od ulicy Szpitalnej do ulicy Cmentarnej. W poniedziałek (20 maja) od godz. 12:00 nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Wiktora Polaka od ul. Cmentarnej i Szpitalnej, przy czym mieszkańcy zachowają możliwość wjazdu do swoich posesji od ul. Cmentarnej. Wprowadzony zostanie także ruch jednokierunkowy na ulicy Szpitalnej (od ul. Katowickiej do ul. Wyzwolenia).

W okolicy muzeum zostaną zorganizowane parkingi (zgodnie z mapką) dla gości. W związku z tym nie będzie możliwości parkowania w następujących lokalizacjach:

  • przy ul. Wiktora Polaka (wzdłuż ulicy);
  • przy TESCO;
  • na ul. Szpitalnej (przy kaplicy);

Po spotkaniu z mieszkańcami Świętochłowic kolumna prezydencka wyruszy w drogę powrotną do Warszawy – nie jest znana trasa przejazdu.

Licząc na wyrozumiałość mieszkańców w dniu wizyty, serdecznie zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19:00 na parkingu przed Muzeum Powstań Śląskich, jednocześnie prosimy o wcześniejsze przybycie. Strefa otwarta będzie od godz. 18:00, a czas oczekiwania na przybycie Prezydenta RP umilą występy artystyczne.