Miasto

Zawieszenie kursowania tramwajów 23 lutego

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z pracami na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach, w dniu 23 lutego (sobota) w godzinach 7:00-15:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego.

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z pracami na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach, w dniu 23 lutego (sobota) w godzinach 7:00-15:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego.

Na czas prowadzonych prac:

  • linia nr 7 kursować będzie na trasie: Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Batory Zajezdnia,
  • linie nr 9  i 11  kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy,
  • linia nr 17  kursować będzie na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Bytom Plac Sikorskiego.

Na trasie Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory Zajezdnia zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-7 kursująca ulicami: Armii Krajowej (Chorzów), Katowicką, Bytomską (Świętochłowice), Św. Piotra, Tulipanów (Bytom).

Autobusy w obu kierunkach będą  obsługiwać przystanki:

Chorzów Batory Zajezdnia, Chorzów Batory Piekarska, Chorzów Batory Dworzec PKP (stanowisko tramwajowe), Chorzów Batory Hotel, Świętochłowice Gazownia, Świętochłowice Mijanka (stanowisko tramwajowe), Świętochłowice Muzeum Powstań Śląskich, Świętochłowice Kościół, Świętochłowice Polna (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kierunku Bytomia przy stacji paliw, natomiast w kierunku Chorzowa przy przystanku tramwajowym w kierunku Bytomia-końcowy odcinek), Piaśniki Osiedle Skałka (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kier. Bytomia w rejonie pobliskiego parkingu, natomiast w kierunku Chorzowa przy przystanku tramwajowym w kierunku Bytomia), Piaśniki Skrzyżowanie (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kierunku Bytomia przy stacji paliw, natomiast w kier. Chorzowa przy ul. Bytomskiej za drogą dojazdową do marketu TESCO), Chropaczów Osiedle na Wzgórzu (stanowisko tymczasowe, w kierunku Bytomia przy ul. Bytomskiej w rejonie pobliskiego przejścia dla pieszych, natomiast w kier. Chorzowa przy ul. Bytomskiej w rejonie peronu przystankowego dla kierunku do Bytomia), Bytom Łagiewniki Targowisko (przystanek końcowy i początkowy dla tej linii, zlokalizowany przy ul. Św. Piotra).