Miasto

Wigilia dla samotnych w Katowicach

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 - wstęp ma tu każdy. bezpłatnie.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 – wstęp ma tu każdy. bezpłatnie.

Wigilia jest organizowana w Katowicach, ale skierowana do wszystkich mieszkańców Metropolii. Dziękujemy gospodarzom tych osiemnastu miast, które się włączyły. Zaczęliśmy od Metropolitalnej Wielkanocy, a teraz czas na wigilię – mówił inicjator wydarzenia. Miasto Świętochłowice jest jednym z współgospodarzy wydarzenia.

Tradycyjnie na wigilijnych stołach w MCK pojawią się świąteczne potrawy: barszcz z uszkami, karp kapusta, śledzie, sałatki, ryba po grecku, kawa, herbata, ciasto. W trakcie wydarzenia zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd, odbędzie się koncert oraz spektakl teatralny, dla gości przewidziano też prezenty.

Co istotne na wigilię do Katowic będzie można dojechać (a także z niej wrócić) niemal z całej aglomeracji darmowymi autobusami, które uruchamia Zarząd Transportu Metropolitalnego. Z Świętochłowic wyjeżdża linia S4 – swoje przystanki ma na ul. Dworcowej, przy Muzeum Powstań Śląskich oraz na Mijance (dokładne godziny wyjazdów i powrotów podane są poniżej).