Miasto

Twój 1% podatku może uratować życie

Zastanawiacie się, komu przekazać 1% swojego podatku? Aby ułatwić Wam wybór, publikujemy listę osób, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego, które zgłosiły się na nas z prośbą o publikację informacji, iż są  uprawnione do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Jeżeli chcecie, by Wasze cele i nr KRS znalazły się na liście - piszcie do nas: media@swietochlowice.pl.

zbierasz 1%? zgłoś się do nas

 

Jakie osoby i Organizacje Pożytku Publicznego potrzebują Waszego wsparcia?

 • Franek – wcześniak z zespołem Downa, wrodzoną zaćmą i jaskrą wtórną obu oczu, który wymaga codziennej rehabilitacji i kolejnej operacji wszczepienia soczewek.
  KRS 0000270809
  – cel szczegółowy: Filipczyk, 11795, Fundacja AVALON
 • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które od 2006 roku wspiera w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Więcej informacji na stronie: www.normalniesiepracuje.pl
  KRS 0000162757
  – cel szczegółowy: Centrum dzwoni w Bytomiu
 • Oliwka, która urodziła się w czerwcu 2020 roku z niedorozwojem kości udowej. Już w pierwszym dniu na świecie jej lewa nóżka była krótsza aż o 3 centymetry. Ta różnica niestety się tylko się pogłębia, ponieważ chora nóżka nie rośnie.
  KRS 0000396361
  – cel szczegółowy: 0091942 Oliwka
 • Wiktor, który choruje na zanik mięśni, dystrofię mięśniową Duchenne’a oraz ma zdiagnozowany autyzm.  Dla utrzymania sprawności ruchowej Wiktor potrzebuje ciągłej, specjalistycznej opieki lekarskiej, terapii farmakologicznej, ciągłej rehabilitacji, masażu. W tym momencie Wiktor jest w stanie chodzić, ale do tego potrzebuje specjalnych ortez.
  KRS 0000389968
  – cel szczegółowy: Wiktor Dziepak

Wszystkich, którzy chcą, by ich cel znalazł się na powyższej liście, prosimy o kontakt na: media@swietochlowice.pl