Miasto

Trzydniowe Dni Świętochłowic za nami

Przez ostanie 3 dni (6-8 września) na Skałce odbywały się Dni Świętochłowic, które przyciągnęły wielu mieszkańców naszego miasta. Ostatni dzień zwieńczył Piknik Organizacji Pozarządowych

Przez ostanie 3 dni (6-8 września) na Skałce odbywały się Dni Świętochłowic, które przyciągnęły wielu mieszkańców naszego miasta. Ostatni dzień zwieńczył Piknik Organizacji Pozarządowych.

W pierwszym dniu (6 września) mieszkańcy Świętochłowic mogli posłuchać mocniejszych brzmień w wykonaniu zespołów CoverNostra, Highway Rock Blues Band oraz Robert Kindla & Kind of Wine.

W sobotę już od samego rana można było zagrać w kosza przed sceną w ramach Sordrew Streetball. W rywalizacji wystąpiły zespoły z całej Polski, zaś w kategorii open wygrali świętochłowiczanie. Natomiast a pergolach wielbiciele e-sportu mogli spróbować swoich sił w FIFA19 i Teamfight Tactics. Mieszkańcy Świętochłowic, mimo niesprzyjającej pogody, chętnie przyszli na ostanie już w tym roku Muzyczne Spotkanie Sąsiadów z Radio Silesia, a po drugiej stronie stawu Skałka doświadczyć prawdziwej eksplozji kolorów.

Niedziela odbyła się jako Piknik Organizacji Pozarządowych, gdzie zaprezentowały się wszystkie chętne organizacje ze Świętochłowic. Była okazja poznać ich ofertę i porozmawiać z przedstawicielami. Na koniec miał miejsce przegląd kapel i solistów Lipisong. Na scenie ShiningMan, Punched Orange, KIWI, Noxious oraz Nienegatywni.