Miasto

Trwa przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2022

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Świętochłowic do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Świętochłowicach. Do 2 lipca trwa nabór wniosków. Nie czekaj i zgłoś swój projekt!

Budżet Obywatelski 2022

Na realizację zadań w ramach BO przeznaczona zostanie kwota 1 410 000 zł, a procedura wyboru zadań zostanie przeprowadzona według nowych zasad. Najważniejsze zmiany w regulaminie BO:

  • Możliwość zgłoszenia 2 projektów – jednego inwestycyjnego i jednego społecznego – przez jednego Projektodawcę, będącego mieszkańcem Świętochłowic.
  • Projekt może zostać zgłoszony w formie papierowej lub elektronicznej.
  • Mieszkaniec dysponuje 2 głosami, może oddać jeden głos na zadanie inwestycyjne i jeden głos na zadanie społeczne.

Zmienia się także harmonogram Budżetu Obywatelskiego. Cała procedura została wydłużona, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli więcej czasu zarówno na składanie swoich propozycji jak i na głosowanie na zadania.

Wnioski można składać do 2 lipca. Podobnie jak w poprzedniej edycji, utrzymany zostaje podział kwoty na dwie kategorie: projekty inwestycyjne i projekty społeczne. Na pierwszą z nich przeznaczonych zostało 80% środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski (1 128 000 zł), pozostałe środki (20% środków – 282 000 zł) zostaną rozdysponowane na inwestycje społeczne.

Wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku zapraszamy na Świętochłowicki Dzień Dziecka 2021, 12 czerwca od godz. 14.00 do godz. 18.00, na terenie OSiR “Skałka”, podczas którego przedstawiciele Urzędu Miejskiego będą odpowiadać na wszelkie pytania, pomogą w prawidłowym wypełnianiu wniosków oraz doradzą, jakie projekty można zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji: www.twoje.swietochlowice.pl