Miasto

Świętochłowice uruchomiły masowy punkt szczepień przeciw COVID-19

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej w Świętochłowicach uruchomiony został masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19, który będzie mógł szczepić 500-700 osób dziennie w ramach Narodowego Programu Szczepień.

masowy punkt szczepień

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia miejsce spełnia wszystkie określone wymogi i jest całkowicie odgrodzone od części szkolnej. Na wszystkich mieszkańców, chcących się zaszczepić, czekają cztery stanowiska szczepienne, zdolne zaszczepić w sumie 48 osób na godzinę. Personel jest już skompletowany. Brakuje tylko daty pierwszej dostawy szczepionek.

– Zależało nam, aby zapewnić mieszkańcom miasta, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym, jak najlepszą dostępność do punktu. Punkt mieści się przy ul. Sudeckiej jest więc doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta. Pragnę również uspokoić rodziców, zaniepokojonych faktem, iż punkt znajduje się w budynku szkoły. Już na etapie projektowym zabezpieczone zostały osobne wejścia i wyjścia, a sam punkt jest całkowicie odgrodzony od części szkolnej. – zapewnia Adam Trzebinczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice.