Miasto

Świętochłowice najbezpieczniejszym miastem w Polsce w roku 2020

Miasto Świętochłowice zostało uhonorowane tytułem "I Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2020”. Nagroda przyznawana jest miastom, gminom, powiatom i województwom o najmniejszej liczbie wypadków drogowych odnotowanych w krajowym systemie SEWIK.

Świętochłowice najbezpieczniejszym miastem w Polsce w roku 2020

Statuetkę z rąk prezes Fundacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych „Nadzieja” odebrał w czwartek, 28 października w Warszawie Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger.

– To motywujące wyróżnienie. Marzę, aby w kolejnych latach miasto znów mogło zostać nagrodzone tak ważnym tytułem. W Świętochłowicach przystąpiliśmy właśnie do modernizacji najbardziej kluczowych miejskich dróg. Mam nadzieję, że realizacja tych największych w historii miasta inwestycji drogowych wpłynie na jeszcze większe bezpieczeństwo kierowców i pieszych. – mówił podczas gali Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

To już trzecia edycja tego wydarzenia. Gala z wręczeniem nagród jest tylko częścią trwającego dwa dni ogólnopolskiego konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, w którym udział biorą służby, władze lokalne i regionalne oraz placówki i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Inicjatorem akcji jest Fundacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych „Nadzieja”.