Miasto

Świętochłowice były, są i będą niebieskie!

Takiej soboty w Świętochłowicach jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii, przedsezonowa prezentacja drużyny Ruchu, została zorganizowana poza Chorzowem. Wydarzeniu, które odbyło się 24 lipca, towarzyszył całodniowy piknik rodzinny na świętochłowickiej „Skałce”.

Świętochłowice stawiają na Ruch

– Świętochłowice były, są i będę niebieskie! – podkreślił ze sceny Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Uroczystą prezentację drużyny Ruchu Chorzów poprzedził piknik rodzinny, zorganizowany pod hasłem: Świętochłowice stawiają na Ruch! Od samego rana najmłodsi kibice mogli brać udział w atrakcjach zorganizowanych w ramach Świętochłowickiego Śniadania na trawie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez półfinalistów programu „LEGO Masters” – Daniela i Wiktora Korczów. Uczestników śniadania przyciągnął także aromatyczny poczęstunek przygotowany w duchu „zero waste” przez założyciela Fundacji Wolne Miejsce.

Popołudnie i wieczór należały już do fanklubu Niebieskie Świętochłowice, który przy wsparciu partnerów „klubu z Cichej”, zorganizował dla wszystkich przybyłych gości specjalną strefę gastro oraz strefę animacji i zajęć sportowych dla najmłodszych. Równolegle na Orliku odbywał się turniej sportowy.

Oficjalną prezentację drużyny poprzedziły koncerty w wykonaniu Krzysztofa Respondka, DEJLU oraz ekipy z Sektorowej Sekty. Największe emocje wzbudzili jednak sami zawodnicy i sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów, którzy pojawili się na scenie ok. godz. 19.20. Po uroczystej prezentacji kibice rozproszyli się wokół stawu, by na zakończenie spotkania w spektakularny sposób odpalić race i świece dymne.

Autorzy zdjęć: Ruch Chorzów i Marcin Skawiński