Miasto

Spotkanie noworoczne z przedsiębiorcami

We wtorek, 8 stycznia, w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie przedstawicieli władz miasta z przedsiębiorcami. Przedmiotem rozmów było utworzenie Rady Biznesu przy Prezydencie Miasta Świętochłowice w kadencji 2018 - 2023.

We wtorek, 8 stycznia, w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie przedstawicieli władz miasta z przedsiębiorcami. Przemiotem rozmów było utworzenie Rady Biznesu przy Prezydencie Miasta Świętochłowice w kadencji 2018 – 2023.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko członkowie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świętochłowice w ubiegłych latach, ale też przedstawiciele firm, które do tej pory nie działali w radzie. Prezydent Miasta przedstawił zgromadzonym gościom koncepcję powołania Rady Biznesu podkreślając, że współpraca samorządu i przedsiębiorców jest niezwykle istotna dla rozwoju miasta.

– Zależy mi na tym, by jak najwięcej osób prowadziło biznes w Świętochłowicach. Ważny jest dla mnie każdy przedsiębiorca, bez względu na to, jak wielu pracowników zatrudnia i jak duże zyski generuje. Wszyscy będą mogli nawiązać kontakt z nowymi władzami miasta, na równych zasadach – zaznaczył prezydent.

Daniel Beger podkreślił, że w takim współdziałaniu tkwi ogromny potencjał, z którego korzyść może odnieść miasto i jego mieszkańcy. Powinno ono także w przyszłości zostać poszerzone o współpracę ze środowiskiem naukowym. 

– Chciałbym poruszyć na przykład kwestię lokali komunalnych, w których mogłaby być prowadzona działalność gospodarcza, zanim to nastąpi musimy jednak sprawdzić ile takich lokali mamy. Ponadto chciałbym, by informacja o wszystkich terenach dostępnych do zagospodarowania docierała do jak najszerszego grona osób, które mogłyby rozwinąć lub rozpocząć działalność – dodał prezydent.

Sławomir Pośpiech, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, opowiedział o planowanych działaniach władz miasta, które mogłyby pomóc w rozpoczęciu działalności gospodarczej w Świętochłowicach, a tym, którzy już ją prowadzą, stworzyć warunki, by było ono ułatwione.

– Od przedsiębiorczości wszystko się zaczyna. Żeby biznes się rozwijał, chcemy za pomocą dialogu wypracowywać mechanizmy, które pomogą ten cel osiągnąć – mówił zastępca prezydenta.

Wszystkich chętnych przedsiębiorców zapraszamy do współpracy w ramach Rady Biznesu przy Prezydencie Miasta Świętochłowice w kadencji 2018-2023. Informacji udziela Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach ul. Katowicka 54, pokój 105 lub pod nr tel. 32 3491 826.