Miasto

Społecznicy sprzątali Świętochłowice

W sobotę przy pięknej pogodzie mieszkańcy Świętochłowic zorganizowali sprzątanie naszego miasta. W sumie kilkadziesiąt osób sprzątało Chropaczów, Piaśniki oraz Górę Hugona.

W sobotę przy pięknej pogodzie mieszkańcy Świętochłowic zorganizowali sprzątanie naszego miasta. W sumie kilkadziesiąt osób sprzątało ChropaczówPiaśniki oraz Górę Hugona.

Akcja internetowa o nazwie „Trashtag challange” zawitała do Świętochłowic 23 marca. Świętochłowiczanie poświęcili swój wolny czas i siły, aby posprzątać zaśmiecone rejony naszego miasta. Kilka grup kilkunastoosobowych sprzątało różne rejony miasta: okolice stawu Wąwóz, lasek w Piaśnikach oraz Hugoberg.

– Super akcja! Dzięki temu wydarzeniu powstała możliwość połączenia sił mieszkańców, szczególnie dzieci, które pokazały jak można świetnie się zaangażować w możliwość sprzątania miasta i walki z wszechobecną plagą śmieci. Na Hugobergu podczas sprzątania zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci – mówi Pan Adam, mieszkaniec Świętochłowic.

W akcji wzięli udział m.in. prezydent Daniel Beger oraz wiceprezydent Sławomir Pośpiech. Urząd Miejski wraz z MPGK wsparł akcję poprzez udostępnienie worków oraz podstawienie kontenerów na śmieci. Mieszkańcy zapowiadają na  sobotę (30 marca) kolejne akcje m.in. na Uroczysku czy dolnym Chropaczowie. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale już teraz zapraszamy do uczestnictwa.