Miasto

Śmigus-Dyngus na Skałce

Poniedziałek Wielkanocny był wspaniałą okazją, by odwiedzić świętochłowicką „Skałkę” i wziąć udział w Pikniku Wielkanocnym.

Poniedziałek Wielkanocny był wspaniałą okazją, by odwiedzić świętochłowicką „Skałkę” i wziąć udział w Pikniku Wielkanocnym.

Każdy kto w świąteczne popołudnie odwiedził „Skałkę” mógł wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Słoneczna pogoda sprawiła, że takich osób było naprawdę dużo, a w wyśmienitej zabawie nie przeszkodziła nawet chwilowa ulewa.

Największą atrakcją była wielka bitwa wodna, podczas której nikt nie był suchy – łącznie z prezydentem Świętochłowic Danielem Begerem. Na początku rywalizowały między sobą dwie drużyny, jednak pod koniec już „walczył” każdy z każdym. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta zaangażowali się także w szukanie jajek wielkanocnych, za które następnie otrzymywali nagrody.

Poza wspomnianymi wyżej zabawami dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, miały malowane buźki oraz plecione warkoczyki, a także upiększały alejki na Skałce za pomocą wielkanocnych rysunków. Odbył się także kiermasz wielkanocny oraz sprzedaż maskotek na rzecz Fundacji „Wszyscy Razem, Wszyscy Równi”. Na dzieci czekały słodkości oraz popcorn.