Miasto

Śląsk Świętochłowice mistrzem Polski w speedrowerze

W niedzielę 11 października odbył się z rewanżowy finał Drużynowych Mistrzostw Polski w speedrowerze. Śląsk Świętochłowice odrobił stratę z pierwszego meczu i zwyciężył w rozgrywkach ligowych.

W pierwszym meczu w Gnieźnie (4 października) Śląsk Świętochłowice przegrał 77:69 i musiał odrobić 8 pkt w meczu na własnym torze. Udało się to zrobić z nawiązką i zwyciężyć 82:67. Najwięcej punktów zdobył Marcin Kołata.

To, że Śląsk Świętochłowice zdobędzie Mistrzostwo Polski było już wiadomo po przedostatnim biegu. Zawodnicy Śląska otrzymali pamiątkowe medale i puchar, natomiast w najbliższym czasie odbędzie się uroczyste spotkanie z prezydentem Danielem Begerem, gdzie zostaną wręczone dodatkowe nagrody. Zawodnicy z Gniezna otrzymali od prezydenta miasta gadżety miejskie.