Miasto

Rusza przebudowa DTŚ

10,5 mln zł to wartość umowy podpisanej dziś w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach z katowicką firmą DROGOPOL Sp. z o.o. Dzięki niej ostatni niewyremontowany świętochłowicki odcinek tzw. "średnicówki" zmieni się nie do poznania. 95% inwestycji finansowane jest z rządowego funduszu "Polski Ład".

 

– Wraz z początkiem wakacji wchodzimy na pierwszy etap prac – zaznacza Michał Staszewski, Wiceprezes Spółki DROGOPOL. – Prace podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszy obejmuje wymianę nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej na pasie od Katowic w kierunku Zabrza. Drugim etapem będzie przebudowa łącznic.

Realizacja zadania pn. “Modernizacja infrastruktury drogowej DW 902 poprzez podniesienie parametrów jezdnych wraz z modernizacją węzła komunikacyjnego z ul. Bytomską” podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje wykonanie modernizacji jezdni północnej w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku od ul. Szpitalnej do planowanego zjazdu na ul. Przemysłową. W drugim etapie zmodernizowane zostaną zjazdy z DTŚ na ul. Bytomską.

– Kierowcy regularnie pokonujący ten fragment “średnicówki” doskonale wiedzą, że stan drogi pozostawia wiele do życzenia. Reagujemy na te sygnały, stąd decyzja o inwestycji. Kwestia bezpieczeństwa to priorytet naszego działania, ale aspekt wizualny też jest ważny. Mam nadzieję, że przebudowa tego odcinka i zjazdu będzie przyczynkiem do tego, żeby zjechać do Świętochłowic i zobaczyć, jak rozwija się całe miasto – mówi Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.