Miasto

Remont boiska na Skałce

W ubiegłym tygodniu na boisku wielofunkcyjnym w kompleksie „Moje boisko Orlik 2012” mieszczącym się na terenie OSiR „Skałka” wykonano natrysk (tzw. retoping) warstwy ścieralnej.

W ubiegłym tygodniu na boisku wielofunkcyjnym w kompleksie „Moje boisko Orlik 2012” mieszczącym się na terenie OSiR „Skałka” wykonano natrysk (tzw. retoping) warstwy ścieralnej.

Dzięki temu zabiegowi boisko zyskało nowy blask, ale przede wszystkim podniósł się jego komfort użytkowania. W ramach wykonanych prac wymalowano również nowe linie. Całość prac wyniosła 16 000 zł.

Przypomnijmy, że Orlik na „Skałce” został oddany do użytku w 2008 r. Od tego czasu sukcesywnie w miarę możliwości obiekt przechodzi mniejsze lub większe remonty. W ostatnim czasie dokończono również rozpoczętą w 2018 r. wymianę siatek oraz piłkochwytów okalających boisko Orlik. W ostatnim czasie został również złożony wstępny wniosek do Fundacji Promocji i Rozwoju Gmin Polskich, która koordynuje program wymiany nawierzchni na boiskach Orlik. Jeśli tylko się uda będzie to kolejny etap prowadzonych na tym obiekcie remontów.

W najbliższym czasie nowy blask powinny również zyskać pomieszczenia zaplecza szatniowego obok boiska Orlik. Deski okalające pomieszczenia mają zostać zdjęte, a odsłonięte ściany odświeżone.