Miasto

Nie marnuj jedzenia, podziel się nim! W Świętochłowicach uruchomiona zostanie Darodzielnia

Od wtorku, 24 grudnia, w Świętochłowicach będzie można w łatwy sposób podzielić się zalegającymi w domach produktami żywnościowymi z tymi, którzy ich potrzebują. W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej oficjalnie otwarta zostanie Darodzielnia.

Od wtoreku, 24 grudnia, w Świętochłowicach będzie można w łatwy sposób podzielić się zalegającymi w domach produktami żywnościowymi z tymi, którzy ich potrzebują. W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej oficjalnie otwarta zostanie Darodzielnia.

Świętochłowicka Darodzielnia to inicjatywa oparta o ideę „Foodsheringu”, czyli ograniczania marnowania żywności poprzez nieodpłatne dzielenie się nią. Myśl przewodnia jest prosta i brzmi: „Masz za dużo – podziel się z innymi, jesteś głodny – poczęstuj się i zjedz”. Lodówka chłodnicza i regał na żywność niewymagającą chłodzenia zlokalizowane zostały przed głównym wejściem do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Katowickiej 35. Darodzielnia będzie wspierana żywnością, którą może przynieść każdy z nas.

Zachęcamy do dzielenia się nadwyżką żywności jaką mamy w domach, o ile nie upłynął termin jej przydatności do spożycia i jest szczelnie zamknięta.

Zapraszamy we wtorek, 24 grudnia, o godzinie 10:00 do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ulicy Katowickiej 35 na oficjalne otwarcie „DARODZIELNII”.

Z Darodzielni będzie można korzystać  w godzinach pracy Ośrodka tj. poniedziałki od 7:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od 7:00 do 15:00.