Miasto

Podpisanie umowy na przebudowę ul. Przemysłowej

Prezydent Świętochłowic podpisał dziś (23 kwietnia 2021 r.) umowę z wykonawcą jednej z największych miejskich inwestycji drogowych ostatnich lat. Już za 18 miesięcy zostanie oddana do użytku przebudowana ul. Przemysłowa, która zostanie połączona z drogą wojewódzką DW902 (DTŚ).

podpisanie umowy na remont ul. Przemysłowej

To kluczowa inwestycja, dzięki której nie tylko odciążony zostanie ruch w północnej części ul. Bytomskiej, ale przede wszystkim odblokowane zostaną tereny inwestycyjne, które dziś są nieużytkami. Nowy zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej już przyciąga uwagę inwestorów.

– Otwarcie zjazdu gwarantuje wzrost zainteresowania potencjalnych inwestorów terenami znajdującymi się w zachodniej części Świętochłowic, a to z kolei będzie prowadzić do wzrostu wpływów z podatków, a także uruchomienia wielu nowych, atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta – podkreśla Daniel Beger, Prezydent Miasta. – Bardzo się cieszę, że prace realizować będzie tak renomowana firma. Jestem pewien, że współpraca z Grupą DROGOPOL będzie początkiem wielkich zmian, które znacznie zwiększą atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta.

Warto podkreślić, że inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych (z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych).

– Cieszy mnie fakt, że dzięki profesjonalnemu podejściu specjalistów z Biura Dróg i Mostów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, miasto skutecznie pozyskuje środki na kolejne, ważne inwestycje – dodaje Sławomir Pośpiech, Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Inwestycję realizować będzie Grupa DROGOPOL, jedna z największych firm z polskim kapitałem w sektorze budownictwa drogowego na Śląsku.

– Jesteśmy lokalną firmą, która współpracowała już z miastem Świętochłowice – dodaje Michał Staszewski, wiceprezes firmy DROGOPOL. – Mamy nadzieję, że inwestycja której zakończenie planujemy na koniec 2022 roku, przyczyni się do dalszego rozwoju tego miasta. Niezwłocznie rozpoczynamy prace projektowe, a za 18 miesięcy umawiamy się na przecinanie wstęgi.

Szczegółowy przebieg drogi poniżej:

Przemysłowa - mapa