Miasto

Otwarte Świętochłowice

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w normalnej pracy to dla wielu ludzi wciąż zaskoczenie. Śląskie firmy od kilkunastu lat korzystają jednak z takich pracowników i najwyższy czas, by o ich wartości przekonał także samorząd.

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w normalnej pracy to dla wielu ludzi wciąż zaskoczenie. Śląskie firmy od kilkunastu lat korzystają jednak z takich pracowników i najwyższy czas, by o ich wartości przekonał także samorząd.

Świętochłowice jako jedna z pierwszych gmin w Polsce postanowiła otworzyć się na osoby z niepełnosprawnością w pracy w strukturach miasta. Wszystko za sprawą akcji „Spotkajmy się w pracy”, w której wziął udział Prezydent Daniel Beger, przez jeden dzień pracując z Tomkiem – osobą z niepełnosprawnością intelektualną zatrudnioną w bytomskiej zieleni miejskiej. Teraz czas na konkretne działania w naszym mieście. Od lutego za porządek na terenach gminy dbać będzie Mateusz – nowy pracownik Urzędu Miasta.

Mateusz jest Świętochłowiczaninem – osobą wspieraną przez Centrum DZWONI w Bytomiu, które od kilkunastu lat, jako jedyny taki punkt na Śląsku, wspiera pracodawców i dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w podejmowaniu normalnej pracy. Więcej o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnością można przeczytać na www.normalniesiepracuje.pl