Miasto

Orszak Trzech Króli przeszedł przez miasto

W święto Objawienia Pańskiego ulicami Świętochłowic tradycyjnie przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód utworzony przez licznie zgromadzonych mieszkańców przemaszeroewał spod Muzeum Powstań Śląskich do kościoła pw. św. Pawła i Piotra, gdzie najpiękniejsze kolędy zaśpiewała Ania Wyszkoni.

W święto Objawienia Pańskiego ulicami Świętochłowic tradycyjnie przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód utworzony przez licznie zgromadzonych mieszkańców przemaszerował spod Muzeum Powstań Śląskich do kościoła pw. św. Piotra i Pawła, gdzie najpiękniejsze kolędy zaśpiewała Ania Wyszkoni.

Na uczestników przemarszu pod Muzeum Powstań Śląskich czekała stajenka, można było się rozgrzać przy ognisku lub ciepłą herbatą. Uczestnicy otrzymali też papierowe korony, które stały się niejako symbolem święta. Klimatu dodała też orszakowi muzyka wykonywana na instrumentach orach pochodnie.

O godz. 17.00 licznie zgromadzeni mieszkańcy, w tym wiele rodzin z dziećmi przeszli do kościoła pw. św. Piotra i Pawła, gdzie o godz. 18.00 rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu Ani Wyszkoni.