Miasto

Olimpiada Przedszkolaków 2019

Ponad 200 dzieci wzięło udział w trzeciej edycji Olimpiady Przedszkolaka. Młodzi sportowcy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach na stadionie Naprzód Lipiny.

Ponad 200 dzieci wzięło udział w czwartej edycji Olimpiady Przedszkolaka. Młodzi sportowcy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach na stadionie Naprzód Lipiny.

Murawa na stadionie Naprzodu Lipiny zmieniła się w olimpijską arenę przedszkolaków. Wszystko przebiegło jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich. Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja, zapłonął znicz, na maszt wciągnięto olimpijską flagę, a także odegrano hymn przedszkolaka.

Po oficjalnym otwarciu zawodów ponad 200 dzieciaków ze świętochłowickich przedszkoli rywalizowało w 10 dyscyplinach, które obejmowały m.in. biegi, skoki, rzuty. Oczywiście liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, ale i tak każdy dawał z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Ostatecznie najwięcej punktów zgromadziła reprezentacja Przedszkola Miejskiego nr 11, drugie miejsce zajął zespół z Przedszkola Miejskiego nr 4, a najniższy stopień podium wywalczyło Przedszkole Miejskie nr 12.

Na zakończenie sportowych zmagań każdy przedszkolak otrzyma z rąk prezydenta Daniela Begera pamiątkowy medal oraz dyplom. Dodatkowo wszystkie przedszkola otrzymały nagrody rzeczowe, a trzy najlepszej również puchary.