Miasto

Odbierz Kopertę Życia

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazał Koperty Życia dla wszystkich Seniorów zamieszkujących na terenie miasta Świętochłowice. Koperty można odebrać w Centrum Wsparcia Seniora, które znajduje się w OPS.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazał Koperty Życia dla wszystkich Seniorów zamieszkujących na terenie miasta Świętochłowice. Koperty można odebrać w Centrum Wsparcia Seniora, które znajduje się w OPS.

Koperta życia to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Akcja skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Co należy zrobić, aby uzyskać Kopertę Życia? Po prostu zgłosić się do naszego Centrum Wsparcia Seniora (OPS przy ulicy Katowickiej 35) w godzinach 7:00 do 15:00 w pokoju 105 na parterze.