Miasto

Obchody Święta Niepodległości 2019

W poniedziałek, 11 listopada, w Świętochłowicach miały miejsce obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości miały miejsce w kościele pw. św. Józefa na Zgodzie oraz pod Muzeum Powstań Śląskich.

W poniedziałek, 11 listopada, w Świętochłowicach miały miejsce obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości miały miejsce w kościele pw. św. Józefa na Zgodzie oraz przy Muzeum Powstań Śląskich.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w kościele św. Józefa Robotnika na Zgodzie. Następnie ulicą Wojska Polskiego i Katowicką przy Muzeum Powstań Śląskich goście przeszli w uroczystym przemarszu z dźwiękami orkiestry górniczej. Spotkało to się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie oglądali te wydarzenie ze swoich okien i sami w nim uczestniczyli.

Przy Muzeum Powstań Śląskich prezydent Sławomir Pośpiech mówił jak wyglądało uzyskanie wolności po 123 latach zaborów i jak ważna jest ta wolność dla nas w dzisiejszych czasach. Pod muzeum zebrani złożyli kwiaty, a następnie mogli uczestniczyć w ognisku z muzycznym akcentem.

Fot. Fotografia Rafał Zduńczyk