Miasto

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy wraz z władzami miasta wzięli udział w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz 98. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W Muzeum odsłonięto wystawę dot. wizyty Ignacego Mościckiego w Świętochłowicach

Mieszkańcy Świętochłowic wraz z władzami miasta wzięli udział w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz 98. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W Muzeum Powstań Śląskich odsłonięto wystawę dot. wizyty Ignacego Mościckiego w Świętochłowicach.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta za ojczyznę w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Centrum. Po mszy mieszkańcy przeszli pod Muzeum Powstań Śląskich, gdzie miały miejsce przemówienia i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. 

W Muzeum Powstań Śląskich dokonano także otwarcia wystawy “90. rocznica wizyty Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Świętochłowicach”. Podczas otwarcia był obecny m.in. Bernard Królikowski, który wspominał jak to właśnie prezydent Mościcki w jego domu jadł obiad podczas wizyty w Świętochłowicach. 

Zachęcamy do zobaczenia obszernej galerii zdjęć.