Miasto

Nowy prezydent zaprzysiężony

22 listopada Daniel Beger oficjalnie objął stanowisko prezydenta Świętochłowic.

Transparentność działań, i zmiana jakości życia publicznego, które oparte ma zostać na szeroko rozumianym dialogu – to podstawowe założenia przyświecające Danielowi Begerowi, który 22 listopada objął stanowisko Prezydenta Miasta Świętochłowice. Na wprowadzenie w życie przyświecającej mu idei przyjaznego miasta ma pięć lat, podczas których zamierza skupić się na budowie atrakcyjności inwestycyjnej i mieszkaniowej miasta, ochronie środowiska, bezpieczeństwie mieszkańców oraz współpracy na rzecz rozwoju biznesu, nauki, kultury i sportu.
 
– Chcę przekonać świętochłowiczan, że mogą mieć realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość i kreować miasto, z którego wszyscy będziemy dumni. Przyjazne Świętochłowice będą otwarte na wszystkich, którym zależy na wykorzystaniu potencjału tkwiącego w ludziach i miejscu leżącym w sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wiem, że przed nami wiele pracy, ale nie myślę kategoriami barier i trudności, lecz wyzwań, które chcemy z sukcesem podjąć – mówi Daniel Beger. 
 
Już dziś wiadomo, że u jego boku stanie dwoje wiceprezydentów: 33-letnia Sonia Kwaśny – wieloletnia dziennikarka Śląskiej Telewizji Miejskiej, członkini Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz przewodnicząca Rady Programowej TVP3 Katowice, która również walczyła o fotel prezydenta miasta z ramienia KW Ruch Ślązaków-Świętochłowice oraz Sławomir Pośpiech – 50-letni świętochłowiczanin z dziada pradziada, manager, coach i trener zajmujący do tej pory m.in. kluczowe stanowiska w międzynarodowych korporacjach. 
 
Jednym z pierwszych zadań Daniela Begera będzie ułożenie współpracy z Radą Miasta, której przewodniczącym został wybrany Dawid Kostempski. 
 
Pierwsze efekty swojej prezydentury Daniel Beger chce przedstawić mieszkańcom na początku marca, czyli po stu dniach sprawowania funkcji,  już dziś zapowiadając początek nowej, przyjaznej ery.