Miasto

MPGL ma nowego prezesa

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach ma nowego prezesa. Na to stanowisko Prezydent Miasta, Daniel Beger, powołał Justynę Bańczyk – świętochłowiczankę, od 17 lat zawodowo związaną z tym przedsiębiorstwem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach ma nowego prezesa. Na to stanowisko Prezydent Miasta, Daniel Beger, powołał  Justynę Bańczyk – świętochłowiczankę, od 17 lat zawodowo związaną z tym przedsiębiorstwem.  
  
Pani Prezes posiada wykształcenie wyższe z zakresu zarządzania gminą i polityką lokalną. Specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami. Ostatnie pełnione stanowisko, to samodzielny specjalista ds. zarządzania zasobem mieszkaniowym, wcześniej eksploatacji i administracji.
 
Do tej pory zakres wykonywanych przez nią prac związany był z typowo technicznymi zadaniami takimi jak: instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i gazowe, gospodarka odpadami komunalnymi, ubezpieczenia budynków, dzierżawa terenu, zieleń miejska, procedury eksmisyjne, gospodarka nieruchomościami będącymi własnością osób fizycznych.
 
Prywatnie Pani Justyna jest 40-letnią mamą dwójki wspaniałych dzieci: Antka i Hani. Kocha muzykę, malarstwo i podróże oraz poświęca czas zarządzaniu wspólnotami mieszkaniowymi.
 
Zmiana na stanowisku Prezesa MPGL jest początkiem zapowiadanej restrukturyzacji przedsiębiorstwa, która doprowadzić ma do optymalizacji jego działania i w szybkim czasie usprawnić zarządzanie gminnymi zasobami mieszkaniowymi.