Miasto

Nowy aparat RTG w szpitalu

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku ZOZ w Świętochłowicach otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny mobilny, w pełni cyfrowy aparat RTG wart ponad 750 tys. złotych.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku ZOZ w Świętochłowicach otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny mobilny, w pełni cyfrowy aparat RTG.

Przekazany przez WOŚP, a dedykowany Oddziałowi Patologii Noworodka i Oddziałowi Pediatrycznemu, wart ponad 750 tys. złotych sprzęt, pozwoli na wykonywanie zdjęć RTG bezpośrednio przy łóżku małego pacjenta, bez konieczności uciążliwego transportu dziecka do pracowni RTG. Mobilny aparat RTG firmy Agfa ofiarowany szpitalowi przez WOŚP jest jednym z najnowocześniejszych na rynku, gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych zdjęć, a w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem do przetwarzania obrazów, zapewnia bardzo dobrą widzialność szczegółów anatomicznych. 

Ponadto system cyfrowy, w jakim działa aparat, pozwala lekarzowi na zapoznanie się z wynikiem badania już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia. Nowy sprzęt oznacza dla szpitala poszerzenie możliwości diagnostyki obrazowej u ciężko chorych pacjentów, poprawę ich komfortu oraz podniesienie standardu opieki medycznej.