Miasto

Nowa śmieciarka w MPUK

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach sp. z o.o., może poszczycić się zakupem nowego pojazdu specjalistycznego marki Renault Trucks SAS. Śmieciarka jest nowoczesnym samochodem, przystosowanym do zbiórki i transportu odpadów komunalnych o dopuszczalnej masie całkowitej 26 t.

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach sp. z o.o., może poszczycić się zakupem nowego pojazdu specjalistycznego marki Renault Trucks SAS. Śmieciarka jest nowoczesnym samochodem, przystosowanym do zbiórki i transportu odpadów komunalnych o dopuszczalnej masie całkowitej 26 t.

Jednorazowo śmieciarka może zabrać około 19 m3 odpadów. Nowy pojazd podniesie nie tylko standard wykonywanych przez firmę usług, ale również poprawi jej wizerunek. Niewątpliwie jednak, ze względu na wyposażenie i parametry – samochód jest proekologiczny, pozwalając na minimalizację emisji spalin do środowiska oraz mniejsze zużycie paliwa. Warto wspomnieć, że pojazd posiada wszystkie normy oraz certyfikaty wymagane przez tego typu pojazdy.

Wartość zakupu to niespełna 700 000 zł.